Проєкт групи МИР «Новітня історія України»

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Проєкт групи МИР «Новітня історія України»

31 січня о 18:00 у виставковій залі Музею сучасного мистецтва Одеси Сергій Ануфрієв та Ігор Гусєв (группа «МИР») презентують проєкт «Новітня історія України». Спеціальний гість відкриття — Марат Гельман.

Художники звертаються до історії України, перекладаючи мовою мистецтва події, сповнені драматизму та трагедії. Легко й артистично мікшують естетику новинних потоків і світу дитячих фантазій.

«Можна сказати, що проєкт є формою розради глядача, стомленого від пошуку дійсності, на котру можна було б спертися для нормативної життєдіяльності», — говорить про проєкт Сергій Ануфрієв.

Експозиція побудована як ексцентричний шоурум, оформлений у стилістиці кондитерських магазинів «Рошен». На думку авторів, у певний момент нашої історії яскраві вітрини перетворилися на своєрідну метафору дійсності, що має таємничу, казкову природу й наповнена алегоричними загадками.

«Ця стилістика, що перекладає новою мовою естетику Candyman, якнайкраще пасує до організації простору сприйняття, яку переводить свідомість глядача з профанної сфери споживання до сакрального простору пізнання», — пояснює Ігор Гусєв експозиційне рішення.

Довідка
Художники Сергій Ануфрієв та Ігор Гусєв співпрацюють із початку 90-х. Їхнім першим спільним проєктом можна вважати Aqualia. Через кілька років художники представили серію «Великий фонтан» під кураторством Маргарити Жаркової. На формування художньої групи значно вплинув галерист Марат Гельман. Художники представляли свої проєкти в Одесі, Києві, а також за межами України. У січні 2019 року в МСМО під кураторством Тетяни-Маргарити Сюй і Сергія Ануфрієва відбулася виставка Art Fiction за участю групи «МИР».

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Куратор проєкту — Тетяна-Маргарита Сюй.

Перша освітня подія у рамках проєкту відбудеться 1 лютого о 15:00 — публічна бесіда Марата Гельмана та Сергія Ануфрієва:                                  Від культурного ландшафту до повної періодичної таблиц мистецтв
Вхід з реєстрацією 100 гривень, без реєстрації — 150 гривень.

Виставка працюватиме до 29 березня 2020 року.
Виставкова зала МСМО
вул. Леонтовича, 5
Вхід на вернісаж вільний, далі — 40 гривень.