Вони повернулися!

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Вони повернулися!

У Музеї сучасного мистецтва Одеси 31 серпня 2014 року відбудеться подія, яка увійде в історію Одеси. У МСМO відкривається виставка “Вони повернулися!”, на якій експонуватиметься легендарна колекція творів членів “Товариства незалежних”.

Це Товариство об’єднало художників одеського авангарду початку ХХ століття: Михайла Гершенфельда, Амшея Нюренберга, Ісаака Маліка, Теофіла Фраєрмана, Сигізмунда Олесевича, Ізраїля Мексіна, Сандро Фазіні та багатьох інших. Нове покоління, виховане в класичних традиціях Кіріаком Костанді та його сподвижниками по Товариству південноросійських художників, підхоплювало все нове під час навчання і творчості в Парижі та Мюнхені, рвалося вперед слідом за Часом радикальних змін у мистецтві.

“Товариство незалежних” сформувалося і значною мірою існувало за підтримки рабина і громадського діяча, мецената і вченого, одного з перших сіоністів Якова Перемена.

Вивезена до Палестини 1919 року колекція з 220 творів молодих авангардистів була врятована Я. Переменом від всеруйнування. Переменом від всеруйнівного “культурного будівництва” більшовиків. Однак у Палестині, а потім і в Ізраїлі твори одеситів не були затребувані належною мірою.

Довгий час в Одесі твори членів “Товариства незалежних” вважалися втраченими. Про їхніх авторів зберігалися лише легенди, оскільки практично всі вони безжальним ХХ століттям були знищені або розчавлені без права займатися Творчістю.

І тільки на початку ХХI століття завдяки мистецтвознавцям Ізраїлю та Одеси вдалося змінити ситуацію: більшість вивезених робіт було знайдено, описано в статтях і каталогах, а 2006 року в Ізраїлі було проведено виставку “Одеські парижани”.

Було очевидно, що місце цим картинам в Одесі, в крайньому разі – в Україні. І, коли 2010 року на Sotheby’s було виставлено 86 найкращих робіт колекції “Перемена”, групою українських колекціонерів було створено фонд “Український авангард”, який придбав цей лот.

Після експонування в США колекція наприкінці 2013 року була показана в Національному музеї України. Далі намічений тур столицями Європи, але до цього вирішено показати колекцію в Одесі.

Після тривалих узгоджень вирішено, що весь вересень колекція буде експонуватися в нашому Музеї!

Ми впевнені, що, нехай тимчасове, повернення легендарних творів до Одеси нагадає нам про те, в якому Місті ми живемо.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/501-they-back 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Ми запрошуємо Вас о 17:00 31 серпня 2014 року на відкриття виставки “Вони повернулися!” в Музеї сучасного мистецтва Одеси за адресою: м. Одеса, вул. Белінського, 5.

Дивіться відео “Колекція Я.Перемена на Sotheby’s