Виставка гуашей Зігмара Польке “МУЗИКА НЕВІДОМОГО ПОХОДЖЕННЯ”

Без рубрики / Виставки / Всі новини

Виставка гуашей Зігмара Польке “МУЗИКА НЕВІДОМОГО ПОХОДЖЕННЯ”

МСМО спільно з Баварським Будинком Одеса та Гете-Інститутом в Україні презентують виставку гуашей Зігмара Польке “МУЗИКА НЕВІДОМОГО ПОХОДЖЕННЯ”

Це перша виставка робіт Зігмара Польке в Україні. Колекція надана Інститутом зв’язків із зарубіжними країнами (IFA) і демонструється тільки в Одесі з 16 червня по 8 липня 2011 року. Експозиція включає 40 гуашей, створених 1996 року (у форматі 70 х 100), які є своєрідним дайджестом творчості Польке, його улюблених прийомів і мотивів.
Виставка приурочена до річниці з дня смерті Зігмара Польке.

Зігмар Польке (1941-2010) – один з найбільших майстрів німецького постмодернізму, один з найбільш значущих художників повоєнного покоління, класик мистецтва XX століття. Його творчість ігнорує прості дефініції. Починаючи з 60-х рр. Польке експериментує з безліччю різних стилів, об’єктів і матеріалів, поєднує і змішує суперечливі образи або несподівані джерела, історичне і сучасне, використовує різноманіття матеріалів і технік. Фактично, багатогранність творчості Польке, його опір будь-якій формі категоризації сприймається як постійна тема його творчості.
Серія “Музика невідомого походження” дає вичерпне уявлення про індивідуальний стиль художника, завдяки якому він здобув світове визнання: пристрасть до ранньої німецької гравюри, змішання технік і цитат, гра зі штампами, саркастичні формулювання назв. Твори Польке побудовані на іронічній грі цитатами з класичного мистецтва й авангарду, віртуозному сплаві техніки класичного офорта з ультрасучасними технологіями, вибагливо з’єднаними з ознаками сучасної цивілізації, чи то растрові точки газетної репродукції, чи то звичні елементи предметного світу. У них він звертається до глядача мовою чистого живопису, водночас знижуючи пафос абсурдно-іронічними квазі-цитатами з журналів для домогосподарок:

“Пересолену їжу можна знову зробити їстівною, якщо постелити під килим газетний аркуш” чи “Для того, щоб огірки довго зберігали свіжість, треба пофарбувати їх, будучи “заздалегідь вдячними””.

У відкритті виставки бере участь пан Др. Мартін Хентшель (Martin Hentschel), директор Художнього музею м. Крефельд, мистецтвознавець, автор значної кількості монографій про майстрів сучасного мистецтва, зокрема і про Зігмара Полька.

17 травня Д-р Мартін Хенштель прочитає лекцію про творчість Зігмара Польке для мистецтвознавців і музейних працівників.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/358-sigmar-polke-2011-06-16