Виставка Матвія Вайсберга “Inside”

Без рубрики

Виставка Матвія Вайсберга “Inside”

З 20 жовтня по 20 листопада 2017 року у Музеї сучасного мистецтва Одеси буде представлена масштабна виставка Матвія Вайсберга (Київ) “Inside”.

Серед вічності та стихійності виникає «людина». Його прокляттям за прагнення пізнання стає тягар формування свого тимчасового й у цьому безглуздого буття. Перед обличчям порядку всесвітнього простору ми, люди, стаємо нестерпно малі і жалюгідні у своїй кінцівці. Тут, у нерішучій та сумнівній протилежності священному, народжується мистецтво, яке здатне перетворити думку про жах існування в прагнення звільнення від незгідного.

Матвій Вайсберг, український живописець та ілюстратор. Оточений образами, що діють і живуть перед його очима, що споглядає їх сутність, автор дозволяє глядачеві піти у відступ перед боротьбою, що щоденно здійснюється за усвідомленість людського існування. Апелюючи до біблійних сюжетів, спираючись на спадщину старих майстрів, звертаючись до сучасності, нарратор створює літопис про те, як ми перетворюємо свою смертність і гріховність на щось прекрасне, що житиме і звернеться в нескінченність. У цьому світі живопису тимчасова субстанція набирає нових характеристик; скороминущість та безстроковість; кінцівка і нескінченність набувають фарб, форму і стають інструментами для осмислення дійсності.

Мистецтві належить досяжність розробки неможливого. Воно надає форми, кольору, звуку тому невимовному, з чого зібрано наш кволий, ненадійний світ. Ми віддаємося новій реальності, яка підвладна нашому повсякденному розуму, і це посвячення можливе лише за співучастю художника, якому під силу підпорядкувати собі час і швидкість того, що відбувається. Художник наважується зробити разючий і гордовитий акт осміяння циклічної кінцівки людського століття, перетворюючи його на феноменологічне явище наділеного якостями «вічного».

У живопису Вайсберга немає провокації, це обдумана досконала дія. Кольори, які здаються невиразними, на перший погляд, провокують наш інтерес, як глядачів, зануриться та потонути у його сюжетах, спонукають до мудрості споглядання. У цій холодності осмислення присутня особлива чарівність, бо вона створена завдяки хаосу і «не спокою» реального світу. У той же час, його роботи проникливі і здатні вдарити в саме серце. Привласнюючи дійсність, автор робить дивовижний процес сприйняття, який здатний зробити нас людянішим. Він стимулює гостріше сприймати те, скільки сюжетів, жертв і подій коштувало наше сьогоднішнє існування. Час отримує своє право на нескінченність і говорить із нами не сухою історичною атрибутикою, а чином, який може бути актуалізований у будь-який момент.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/home/34-afisha/545-inside

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Проект Inside буде представлений на двох поверхах основної будівлі Музею.

Вернісаж – 20 жовтня 2017 р. о 18:00 у МСМО, за адресою: вул. Белінського, 5.