“ЗАХІД – СХІД” – персональна виставка Віктора Хохленка

Без рубрики / Виставки / Всі новини

“ЗАХІД – СХІД” – персональна виставка Віктора Хохленка

Особливий відбиток на творчість художника наклало життя і робота в Ауровілі (Індія).

 

Музей сучасного мистецтва Одеси, за підтримки АБ “Південний” з 20 листопада до 12 грудня 2008 року проводить персональну виставку художника Віктора Хохленка під назвою “Захід – Схід”.

Віктор Хохленко народився 1956 року в Одесі. У 1975 році закінчив Одеське художнє училище імені Грекова, відділення живопису. Викладач Ю.А. Коваленко. Після закінчення художнього училища займається живописом. Як усі талановиті люди, він талановитий різноманітно. Йому доступна виразність, як у площинному, так і в тривимірному зображенні.

Особливий відбиток на творчість наклало життя і робота в Ауровілі (Індія).
Його скульптура – це зворушливі, чарівні індійські дівчатка, або хлопчики, або божества з пропорціями шляху, з заспокійливими виразами облич, закомпановані як нецке, досконалі на межі найтонших нюансів. У живописі та графіці – хвацькість, широта, нехтування пропорціями, що створюють ефект алла прима (способу виконання за один сеанс, без попередньої підготовки), імпровізації. У гліптиці та дрібній пластиці – ретельність опрацювання. Живопис Хохленка має низку переваг: соковита, весняна яскравість палітри, дитяче безпосереднє прийняття світу.

Віктор Хохленко створює живопис без “третього виміру”, без перспективи, що йде вглиб полотна. Він надає своїм картинам декоративності, вони подібні до панно, килимів, гобеленів, частково нагадують ікони або картини середньовічних живописців, які не знали перспективи. “Площина картини” ніби зникає, розчиняється. І ми проходимо крізь картину, а картина крізь нас. Його живопис театрально-умовний, інтелектуальний, світиться м’якою поетичною посмішкою сходу.
Роботи Віктора Хохленка знаходяться в приватних колекціях Росії, України, Туркменії, Югославії, Англії, Франції, Німеччини, США, Австрії, Данії, Голландії, Швеції, Японії, Австралії, Індії.

Архів статті: http://archive.msio.com.ua/ru/vistavki/192–r-

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ ТА КОНТАКТИ:

Кураторка виставки – Анна Мороховська.

Відкриття виставки “Paradise Lost” відбудеться 25 листопада о 15:00 за адресою: вул. Пушкінська, 9.

Виставка “Paradise Lost” працюватиме до 21.01.2024.